Kursy agility

Aktualnie nie prowadzimy kursów agility dla początkujących, planujemy otworzyć nabór na wiosnę, ale wszystkich zainteresowanych treningami od teraz zapraszamy na treningi grupy zaawansowanej lub na zajęcia indywidualne.

Aby brać udział w treningach pies musi przychodzić do właściciela na zawołanie !

Na trening przydadzą się:

długa zwykła smycz
miska i woda
smakołyki
zabawka
a dla właściciela wygodny do biegania ubiór

>>inne kluby agility w Polsce<<


W naszym klubie aktualnie nie prowadzimy kursów posłuszeństwa.

Czym jest agility ?

Agility jest to sport psów polegający na tym, że pies prowadzony przez swojego przewodnika głosowymi i ruchowymi komendami musi pokonać bezbłędnie i jak najszybciej specjalny tor przeszkód, składający się z:

stacjonaty (hopki)
stacjonaty podwójnej
skoku w dal
opony
kładki
huśtawki
palisady
slalomu
tunelu sztywnego
rękawa  
stołu (nie używany w Polsce)


 


 

Agility to najlepszy sposób na wspólne uprawianie sportu z psem.... dzięki tej dyscyplinie sportowej pies staje sie naszym najlepszym przyjacielem, a przyjemność czerpana z tej zabawy korzystna jest dla obu stron. Pies staje się posłuszniejszy, nie niszczy rzeczy w domu gdyż ma zapewnioną odpowiednią ilość ruchu. Wiele dyscyplin sportowych powoduje ,że mamy mniej czasu na zabawę dla naszych czworonogów, gdyż jesteśmy pochłonięci nauką psa rzeczy, które nie zawsze sprawiają mu przyjemność, agility samo w sobie dla psa jest fantastyczną zabawą, a uprawianie tego sport da obu stronom maximum satysfakcji.

Agility dzieli się na trzy klasy wzrostowe:

SMALL do 35 cm w kłębie
MEDIUM 35-43 cm w kłębie
LARGE od 43 cm w kłębie

oraz na cztery klasy trudności:
A0 (nieoficjana - na zawodach w tej klasie nie ma slalomu, huśtawki i opony)
A1
A2
A3
klasa otwarta dla wszystkich psów "OPEN".


Aby zaliczyć bieg pies musi być prowadzonym po przeszkodach w odpowiedniej kolejności (przewodnicy przed startem mają czas na zapoznanie się z układem toru). Musi także zaliczać tzw. strefy kontaktu (strefy występują na kładce, palisadzie i huśtawce). Podczas zawodów przewodnik nie może dotknąć psa ani żadnej z przeszkód, natomiast może - a nawet powinien - dopingować psa z całych sił. Jest to sport otwarty dla wszystkich - w zawodach biorą udział zarówno psy 'szlachetnie urodzone' jak i bez rodowodu. Tu liczy się zwinność, szybkość i inteligencja przekładająca się na doskonałe wyszkolenie i zgranie z właścicielem.